Дапамагіце зрабіць сачынене...

Тема в разделе "Беларуская мова", создана пользователем Blondie, 13 янв 2010.

  1. Blondie

    Blondie New Member

    Дапамагіце зрабіць сачынене на тэму ,, наша школа ,, На беларускай мове !!!
     
  2. Sled22

    Sled22 New Member

    Я вучуся ў адной са школ Харкава. Яна знаходзіцца на ўскраіне горада, і таму з вокнаў бачны невялікі лес. Вакол школы растуць вялікія старыя клёны. Кожны раз, калі надыходзіць восень, дарога ў школу засыпаная вялікімі яркімі лісцем.
     
    Наша школа вялікая і светлая. Настаўнікі робяць усё, каб у кабінетах было прыгожа і ўтульна, а мы з радасцю дапамагаем ім у гэтым: сочым за чысцінёй і парадкам. У школе вялікая бібліятэка, утульная сталовая, прыгожы актавая зала. Але, вядома ж, любімае месца многіх вучняў - спартыўная зала, дзе можна пагуляць у любімыя гульні, заняцца спортам.
     
    У нашай школе існуе шмат традыцый, напрыклад, мы праводзім восеньскі баль, конкурсы «Міс школы» і «Містэр школы», баль навук, музычныя фэсты. Гонар школы - гэта яе вучні, якія былі прызёрамі раённых, абласных алімпіяд па розных прадметах, перамагалі ў спартыўных спаборніцтвах і разнастайных конкурсах.
     
    Асобна хочацца распавесці аб настаўніках. Часам нам здаецца, што яны вельмі строгія з намі, але, нягледзячы на гэта, мы іх вельмі паважаем. Бо яны імкнуцца навучыць нас шматлікім рэчаў, якія спатрэбяцца ў жыцці. Яны добрыя і мудрыя, да іх заўсёды можна звярнуцца за радай і дапамогай.
     
    Я вельмі люблю сваю школу і нават праз шмат гадоў я буду з цеплынёй і ўдзячнасцю ўспамінаць яе.
     

Поделиться этой страницей

Наша группа