Сачыненне-апісанне знешнасці чалавека!...

Тема в разделе "Беларуская мова", создана пользователем veselo, 26 мар 2010.

  1. veselo

    veselo New Member

    Сачыненне-апісанне знешнасці чалавека! Ребят помогите очень надо!
     
  2. dms-

    dms- New Member

    Сачыненне - апісанне знешнасці чалавека . Тэма сачынення Мая сяброўка Алена . У мяне ёсць верная сяброўка з прыгожым імем Алена . Яна невысокая на рост , каравокая , чарнабровая . На белым твары ледзь прыкметныя вяснушкі. Вялікія карыя вочы апраўленыя доўгімі пухнатымі вейкамі. З вуснаў ніколі не сыходзіць вясёлая ўсмешка. Калі яна смяецца , яе трохі кірпаносенькая, жывенькая нос смешна зморшчваецца . Яна вельмі чысценькая : сукеначка на ёй выглажены , у партфелі заўсёды ўсё акуратна складзена . Алена - шчырая сяброўка . Паміж намі ніколі няма сакрэтаў. Ўдваіх мы чытаем кніжкі , ходзім у бібліятэку , рыхтуем хатнія задачы . Калі я хварэю , яна заўсёды прыходзіць да мяне пасля ўрокаў , распавядае пра школу , пра свае прыгоды . Але цікава яна распавядае аб новых прачытаных кніжках . Тады ў яе вачах ўспыхвае якой-небудзь дзіўны агеньчык. І хочацца слухаць яе , слухаць без канца. Алена не цураецца працы і, толькі што прыйдзе дадому са школы , адразу прыбірае ў пакоі. Я вельмі люблю сваю сяброўку за яе чуласць , добразычлівасць , душэўную чысціню.
     

Поделиться этой страницей

Наша группа